رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل کاهش ارزش مانات در برابر ریال و نیز توسعه مراکز درمانی در جمهوری آذربایجان را از دلایل کاهش سفرهای درمانی اتباع این کشور به اردبیل برشمرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد پورفرضی بعدازظهر یکشنبه در نشست مشترک با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر در خصوص دلایل کمرنگ شدن موضوع گردشگری سلامت در اردبیل به ویژه در ایام نوروز گفت: دلیل کم‌رنگ شدن گردشگری سلامت کاهش سفرهای اتباع آذری است.

وی با برشمردن دلایل کاهش سفر اتباع آذری به کشور و استان اردبیل افزود: کاهش ارزش پول کشور جمهوری آذربایجان یکی از دلایلی است که از سوی آذری‌ها علاقه و رغبتی برای سفرهای درمانی مشاهده نمی‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان توسعه مراکز درمانی در خود جمهوری آذربایجان بویژه در باکو و تامین نیازهای درمانی آنها را از دیگر دلایل کاهش سفر اتباع آذری با کشور دانست.

به گفته وی نیروهای این مراکز درمانی از کشورهای همسایه تأمین شده و در پی آغاز به کار مراکز و کاهش ارزش پول مانات، رغبت برای سفرهای درمانی به اردبیل با کاهش همراه است.

منبع : آذرمغان |رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل مطرح کرد؛علل کاهش سفر‌درمانی آذری‌ها به اردبیل
برچسب ها : کاهش ,درمانی ,اردبیل ,دلایل ,سفرهای ,کشور ,جمهوری آذربایجان ,دلایل کاهش ,سفرهای درمانی ,اتباع آذری ,رئیس دانشگاه ,برای سفرهای درمانی ,توسعه مرا